Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Klesající hCG: může embryo ještě žít?

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, chtěla jsem se zeptat zda lze ještě plod zachránit. Byla jsem u své doktorky s podezřením na těhotenství, protože testy to potrvdily, dostala jsem 27.6Ms na jeden den od té doby mě jen pobolívalo břicho, doktorka nenašla nic na ultrazvuku tak má podezření na mimoděložní těhotenství, odebrali mi hcg které bylo 263, dnes po 4 dnech jsem byla znovu na kontrole, hcg se snížilo na 170 a pan doktor i něco viděl v děloze ale zároven prý i něco na vaječníku. Píchl mi agulin??(nebo tak nějak) na vyvolání ms, pokud prý ji nedostanu do týdne musím jít na výškrab...vic mi nikdo nic neřekl..je možné abych byla mimoděložně i děložně tehotná??Je nějaká jiná možnost nebo jde to ještě zachránit? Je možné,že by plod v děloze přežil? Předem děkuji za odpověd.

Vážená pani, pokud hodnota vašecho choriového gonadotropinu (hCG) klesla z 263 na 170 jedná se stoprocentně o začínající těhotenství, které se přestalo vyvíjet a odumřelo. Není možné plod zachránit. Při tak nízké hodnotě hCG nelze spolehlivě diagnostikovat, zda bylo těhotenství v děloze nebo mimo ni.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.