Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Patnáctiletá Bára z Prahy utrpěla vážné zranění poté, co si zaváděla tampón Tampax s aplikátorem. Ten měl dívku poranit tak, že musela na urgentní operační výkon. Informoval o tom dnes server lidovky.cz.

Raritní úraz se stal dívce poté, co si chtěla tampóny výrobce Procter & Gamble vyzkoušet. Balíček s tampóny obdržela ve škole na besedě. Bohužel při zavádění tamponu došlo k poranění tepny a dívka začala silně krvácet. Ošetřena byla v nemocnici v Motole, kde dívka podstoupila operační zákrok.

Raritní případ překvapil

Celá událost překvapila nejen gynekology, ale také samotného výrobce, kterého portál GYNWEB.cz požádal o vyjádření: "Do dnešního dne jsme se s podobně vážným zraněním nesetkali," reagoval Juraj Králík, tiskový mluvčí společnosti Procter & Gamble, a dodal, že celá situace společnost velmi mrzí. "Snažíme se spotřebitelům přinášet jen výrobky nejvyšší kvality a Tampax za jeden z nich považujeme," dodal Juraj Králík.

Výrobce zatím aplikátor neobdržel, tudíž nemohl být odeslán na odbornou expertízu. Avšak podle dostupných fotografií zatím výrobce usoudil, že je aplikátor zcela v pořádku.

Tampóny jsou oblíbené

Menstruační tampóny jsou oblíbené zejména u mladších generací žen, které je využívají hlavně při sportu a plavání. "Tampóny používám mnoho let a nikdy jsem neměla nejmenší problém," říká Petra z Prahy. "Navíc upřednostňuji právě ty s aplikátorem, a to hlavně kvůli hygieně," dodává.

Vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu, nikoliv o závadný výrobek. Definitivní jistotu však budou spotřebitelky mít až poté, co bude daný aplikátor podroben detailní expertíze.

 

Další články k tématu

Menstruační disk? Gynekologové nejásají
Menstruační disk? Gynekologové nejásají Téma "menstruace" v uplynulých týdnech zahltilo mnohá světová média. Postarala se o to americká novinka zvan&aa...
Bulovka - první porodní dům?
Bulovka - první porodní dům? Porodnice v pražské nemocnici na Bulovce začala lákat klientky na novinku v podobě Centra porodní asistence. V médiích se zač...
Výbava pro miminko – co koupit před porodem a co počká?
Výbava pro miminko – co koupit před porodem a co počká? Těšíte se na příchod nového života? Pak vám jistě problesklo hlavou, co vše budete muset pro své miminko pořídit. Zpočátku se to zdá jako spousta věcí, které ne...
Otcové u porodu? Téma, na kterém se porodnice neshodnou
Otcové u porodu? Téma, na kterém se porodnice neshodnou Ústavní soud rozhodl, že za přítomnost osoby blízké u porodu mohou porodnice žádat poplatek jen tehdy, doloží-l...
Problém s pánevním dnem? Člověk je dvounožec se špatnými návyky, říká známá gynekoložka
Problém s pánevním dnem? Člověk je dvounožec se špatnými návyky, říká známá gynekoložka Vyhledávaná gynekoložka MUDr. Kamila Nouzová působí už několik let ve své pražské ordinaci ProfiGyn. Letos ke svým aktivitám přidala ještě rehabilitační zařízen...

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.