Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze (tzv. klinika U Apolináře) si i v roce 2015 udrželo svou pozici jedničky v gynekologické endoskopii.

"V roce 2015 bylo na našem oddělení provedeno 2146 endoskopických výkonů, z toho 1023 laparoskopických a laparovaginálních a 1123 hysteroskopických," uvádí prof. MUDr. David Kužel, CSc., vedoucí lékař endoskopického oddělení G5.

Unikátní operace myomů, endometriózy a onkologických onemocnění

Oddělení G5 je nejstarší české pracoviště, které se specializuje na laparoskopické a hysteroskopické výkony už od roku 1969. Za 46 let své existence zde bylo provedeno více jak 40 000 laparoskopických a hysteroskopických výkonů. Není proto divu, že zde najdete evropské (a bez nadsázky i světové) kapacity v těchto oborech. Vynikající odborník na léčbu myomů doc. MUDr. Michal Mára, CSc. zde už mnoho let provádí unikátní operace děložních myomů. Pacientky s myomy, kterým žádné české pracoviště není schopno nabídnout zachování dělohy, se za ním sjíždí právě sem, aby zde podstoupily náročné, často mnohahodinové operace.

Dalšími náročnými operacemi, na které se zdejší pracoviště specializuje, jsou operace endometriózy a výkony u onkologických pacientek. Zejména pacientky s rakovinou vaječníků, děložního těla a čípku zde dostávají výjimečnou šanci být operovány špičkovými technologiemi, které jsou pro ně bezpečnější a nabízí rychlejší rekonvalescenci.

Špičkové technologie jen díky dárcům

Kombinace špičkových technologií a vynikajících, zkušených odborníků jsou tím, co dělá toto pracoviště výjimečným. Avšak právě nejmodernější technologie nejsou vůbec samozřejmostí: "Jednorázové multifunkční operační nástroje jakož i další technologie získáváme jen díky Nadačnímu fondu APOLENA, který je nám už více jak dva roky dodává," vysvětluje doc. Michal Mára. Jde totiž o technologické novinky, které pojišťovny zatím běžně nehradí. Oddělení G5 od Nadačního fondu APOLENA získalo operační technologie už za více jak 700 000 Kč.

Oddělení G5 U Apolináře je bezpochyby českým medicínským unikátem, který nemá v Česku a střední Evropě konkurenci. I proto zde najdete pacientky nejen ze všech koutů Česka, ale i ze zahraničí. A vše nasvědčuje tomu, že jedničkou mezi gynekologicko-endoskopickými pracovišti ještě dlouho zůstane.

Další články k tématu

Mimoděložní těhotenství a jeho formy
Mimoděložní těhotenství a jeho formy Mimoděložní těhotenství (latinsky graviditas ectopica) je stav, kdy je těhotenství uloženo mimo děložní dutinu. Protože pouze děložní dutina může umožnit růst e...
Jak bojovat s myomy? Myslete na těhotenství včas
Jak bojovat s myomy? Myslete na těhotenství včas Myomy jsou nádory na děloze, v drtivé většině případů nezhoubné. Nejčastěji jsou myomy diagnostikovány ve věku kolem 40 let. Výskyt myomů se v poslední době zna...
Endometrióza
Endometrióza Endometrióza je nejčastější gynekologickou nemocí žen v reprodukčním věku. Její název pochází od latinského „endometrium“, což je výstelka děložní dutiny. Při e...
Nebojte se laparoskopie
Nebojte se laparoskopie Laparoskopie je lékařská vyšetřovací metoda, která umožňuje šetrné prohlédnutí dutiny břišní. Laparoskopie spadá do tzv. „minimálně invazivní chirurgie“ – pomoc...
Bolí mě břicho. Mohou za to srůsty?
Bolí mě břicho. Mohou za to srůsty? Srůsty jsou původcem mnoha problémů nejen u žen. Avšak pro ženy jsou mnohem nebezpečnější, neboť kromě nejrůznějších b...

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.