Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Screening a nízké hCG

Odpovídá 

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně screeningu v 1. trimestru. Moje výsledky jsou v pořádku, celkově negativní, ale pouze hodnota volná beta-hCG je nízká, 23,0 IU/I ekvivalentní k 0,398 MoM. Vzorek byl odebrán 4.7., tedy 10+2 tt. Výsledek je celkově negativní, vše ostatní je v pořádku, ale stejně mě posílají na integrovaný screening v 16. týdnu, což předpokládám že je triple test. Nikde jsem ale nezjistila co znamená nízká hodnota tohoto hormonu. Můžete mi prosím poradit co to znamená a jestli má triple test nějaký význam?

Dobrý den, konzultace na téma laboratorních hodnot ,bez dostatečné znalosti dalších detailů, je vždy poněkud složitá. Důležitá je i přesná datace gravidity, nejen podle posl. menses (PM), ale i podle UZ - ultrazvuku, hodnota beta podjednotky HCG prudce klesá po 11. týdnu gravidity a i toto může hrát roli!!!!! Neméně významná je i informace, zda laboratoř a pracoviště provádějící tento screening používají certifikovaný a auditovaný software, nejčastěji ASTRAIA , má nejpřesnější výsledky!!! Nízký beta HCG se nejčastěji pojí s neprosperující graviditou, či poruchou placentace. Přínosnost tzv .integrovaného testu pro prenatální dg. ve Vaší graviditě by Vám mělo vysvětlit pracoviště, jež Vám tuto metodu doporučilo a indikovalo, z pohledu současných trendů v neinvazívní prenat dg. není integrovaný test úplně nezbytný. Nerada bych se tedy pouštěla do hlubšího rozboru Vašeho výsledku, děkuji za pochopení.

MUDr. Kamila Nouzová

Vyhledávaná gynekoložka s dlouhodobými zkušenostmi jak z ambulantní, tak nemocniční praxe. Zodpoví vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví.

Pracoviště: ProfiGyn, s.r.o.
Gynekologická ordinace www.profigyn.cz

Internetová stránka: www.profigyn.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.