Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Silné krvácení: je nutná hormonální antikoncepce?

Odpovídá 

Dobrý den, paní doktorko. Je mi 45 let a v roce 2015 jsem byla na plastice děližního čípku. Od té doby neužívám hormonální antikoncepci. Zhruba rok mám velmi silnou menstruaci, která je první dva dny spojená s velmi silným krvácením a silnými křečemi v podbříšku. Dost silné krvácení trvá až 7 dnů. Při kontrole u gynekologa jsem toto oznámila a paní doktorka mi doporučila opět užívat HA, to ale já nechci. Také mi přišla pozvánka na opětovné vyšetření děložního čípku. Existuje nějaké jiné řešení než HA?

Dobrý den, opětovné vyšetření děložního čípku, tedy zřejmě cytologie se provádí i u zdravých žen každoročně, přišla -li Vám pozvánka od Vašeho lékaře, doporučuji odběr absolvovat. Stran Vašeho dotazu o menstruačním krvácení, otázkou je jeho příčina, nejčastěji se jedná o přirozený úbytek vaječníkového hormonu, gestagenu, který růst děložní sliznice a její následné odlučování řídí a usměrňuje, kolem 40, roku věku a u některých žen i výrazně dříve se tento hormon již nevyplavuje v dostatečném množství, což se u těchto žen může silnou a i nepravidelnou (většinou častější menstruací) projevovat. Možným řešením je m.j. i nasazení horm. antikoncepce, nebo alespoň cyklické podávání gestagenů v léku vždy ve druhé polovině cyklu většinou od 17. dne cyklu na 7-10 dnů. Příčin může být i více, např. polyp či myom v dutině děložní, myom ve stěně děložní, porucha krevní srážlivosti, užívání některých léků atd. Alternativou k pilulkám může být i źavedení tělíska s obsahem gestagenů, takto se chbějící hormon uvolňuje přímo do dutiny děložní a sliznici tak v růstu usměrňuje přímo...

MUDr. Kamila Nouzová

Vyhledávaná gynekoložka s dlouhodobými zkušenostmi jak z ambulantní, tak nemocniční praxe. Zodpoví vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví.

Pracoviště: ProfiGyn, s.r.o.
Gynekologická ordinace www.profigyn.cz

Internetová stránka: www.profigyn.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.