Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Nehormonální nitroděložní tělísko

Odpovídá 

Dobrý den, před 7 dny jsem si po šestinedělí z druhou dcerou nechala zavést stříbrné tělísko. Vše bylo jak se většinou píše, krvácela jsem asi 5 dní relativně slabé, cítila bolesti podbřišku. Od dne co jsem přestala špinit jsem začala pociťovat bodavou bolest jako by na čípku a dnes se přesunula do oblasti konečníku. Nevím čím to je, jestli je možné, že by tělísko až tam tlačilo a zda-li je to normální. Zdali se jedná o příznak toho, že kleslo a nebo se posunulo. Většinu dne se nejedná o nic dramatického, přijdou ale chvilky, kdy to opravdu bolí hodně a musím se položit. Nikde jsem nenašla diskuzi s podobnými příznaky. Mám pocit, že mě vyloženě někdo píchá něčím ostrým. Nechci jančit a opět běžet k lékaři, nekrváčím, ani neležím v křečích, abych hned vyhledala lékaře. Máte prosím nějakou podobnou zkušenost u pacientky. Čím by to mohlo být? Nebo mám neodkladné navštívit svého lékaře?

Dobrý den, mohlo by se jednat o silonové vlákno, které se většinou ponechává cca 2cm od vnitřní branky. Toto vlákno tedy může mechanicky irritovat poměrně hustě inervovanou sliznici zadní stěny pochvy. Tato sliznice je oddělena velmi tenkou vrstvou tkáně od sliznice konečníku, a Vy tedy můžete teoreticky vnímat bolestivě kontakt poměrně ostrých zakončení vláken se sliznicí pochvy až jako bolest v či těsně u konečníku. Určitě doporučuji kontrolu u Vašeho gynekologa, s případným zkrácení vláken tělíska. Jedná se o jednoduchou a nebolestivou ambulantní proceduru. S pozdravem Kamila Nouzová

MUDr. Kamila Nouzová

Vyhledávaná gynekoložka s dlouhodobými zkušenostmi jak z ambulantní, tak nemocniční praxe. Zodpoví vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví.

Pracoviště: ProfiGyn, s.r.o.
Gynekologická ordinace www.profigyn.cz

Internetová stránka: www.profigyn.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.