Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Rakovina děložího čípku a přenos HPV

Odpovídá 

Dobrý den , chci se zeptat mám položim asi hloupou otázku ale nevím kde najít odpověď. Mám nového pritele , přišel ale stim že v minulém vztahu jeho bývalá přítelkyně měla rakovinu děložního cipku . Chci se zeptat může mě nějak nakazit ? Říkal že po každém pohlavim styku se omyl ale tím se to asi nesmyje. Nevím jak to funguje u muzu když jejich bývale přítelkyně to mají. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, v prvé řadě mám dotaz na Vás já, a to, zda jste podstoupila očkování proti viru HPV , který rakovinu děložního čípku způsobuje ? Pokud ano, tak je to velká výhoda. Otázkou i je skutečná dg. a stupeň té , jak píšete rakoviny u bývalé přítelkyně Vašeho přítele...Nádor jako takový "přenést" nelze, ale virus, který může postupně buňky sliznice čípku napadnout a změnit až k samotnému zhoubnému nádoru se pohlavním stykem přenáší. Omytím pohlavních orgánů a bohužel ani použitím kondomu se virus nezničí ani se nesníží jeho nebezpečnost. Pokud ale docházíte na pravidelné prohlídky na gynekologii a Vaše cytologie (stěry z děložního čípku)jsou v pořádku, můžete být zatím klidná. Jistě by bylo vhodné po domluvě s Vaším gynekologem odebrat stěr na přítomnost rizikových kmenů HPV z Vašeho čípku, není běžně hrazeno ZP. S pozdravem Kamila Nouzová

MUDr. Kamila Nouzová

Vyhledávaná gynekoložka s dlouhodobými zkušenostmi jak z ambulantní, tak nemocniční praxe. Zodpoví vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví.

Pracoviště: ProfiGyn, s.r.o.
Gynekologická ordinace www.profigyn.cz

Internetová stránka: www.profigyn.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.