Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Prevotella Bivia ve stěru z pochvy

Odpovídá 

Dobry den, nahodnym sterem z pochvy mi bylo na gynekologii zjisteno, ze mam v pochve vetsi vyskyt bakterie Prevotella bivia. Zadna dalsi bakterie zde pry neni. Laktobacily vsak pry snizeny nejsou, jsou na 3 krizky. Zadny vetsi vytok, ani zapach nepocituji. Muj gynekolog mi rekl, ze pokud by nebyly laktobacily na 3 krizky, predepsal by mi antibiotika (klindamycin ?). Takto ale pry pocka na kontrolni ster za 3 tydny. Chtela bych slyset vas nazor, je nutne tuto bakterii prelecit nebo ne? Nemuze mi zpusobit bakterie nejake problemy? Tehotna nejsem. Dekuji za odpoved.

Dobrý den vážená tazatelko, Prevotella bivia je považována za součást vaginálního ekosystému . U zdravé bezpříznakové (netěhotné) ženy nevyžaduje léčbu. Laktobacily si s ní většinou rychle "poradí", v kyselém prostředí tento mikroorganismus neškodí. S pozdravem MUDr. Kamila Nouzová

MUDr. Kamila Nouzová

Vyhledávaná gynekoložka s dlouhodobými zkušenostmi jak z ambulantní, tak nemocniční praxe. Zodpoví vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví.

Pracoviště: ProfiGyn, s.r.o.
Gynekologická ordinace www.profigyn.cz

Internetová stránka: www.profigyn.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.