Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Těhotenství kolem 40. roku

Odpovídá 

Dobrý den, poprosím vás o názor: těhotenství v 38 až 39 letech? Ani já ani manžel se s ničím nelečíme. První těhotenství ve 25 letech a bez problemu. Děkuji.

Dobrý den, plánované těhotenství kolem 40 je jistě výzva, jak pro ženu samotnou, tak i pro jejího ošetřujícího gynekologa a porodníka i celou rodinu. Dobrým předpokladem je plné zdraví, normální tělesná hmotnost, trpělivost a láskyplné rodinné zázemí. Ne vždy se podaří otěhotnět během pár cyklů, jako to bývá obvyklé u žen mezi 20. a 30. rokem věku, neb ne každý cyklus je tzv. ovulační a ne v každém ovulačním cyklu dozraje zdravé, oplodnění schopné vajíčko.... Vše může proběhnout zcela bez komplikací i bez významnějšího omezení v průběhu gravidity. Je však dopředu nutné počítat i s možností nutných častějších návštěv u lékaře, zejména v souvislosti s prenatální diagnostikou a s ní souvisejícími doplňujícími diagnostickými výkony, konzultacemi a možným omezením. Budu Vám držet palce! S pozdravem Kamila Nouzová

MUDr. Kamila Nouzová

Vyhledávaná gynekoložka s dlouhodobými zkušenostmi jak z ambulantní, tak nemocniční praxe. Zodpoví vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví.

Pracoviště: ProfiGyn, s.r.o.
Gynekologická ordinace www.profigyn.cz

Internetová stránka: www.profigyn.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.