Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Antikoncepce

Nitroděložní tělísko (IUD), známé také jako nitroděložní antikoncepce, je jeden z nejúčinnějších forem dlouhodobé antikoncepce dostupných ženám po celém světě. Jeho historie sahá až do starověku, ale moderní verze se vyvinula až v průběhu 20. století. Tento článek se zaměří na historický vývoj IUD a jeho současné možnosti.

Číst dál...

Ženská sterilizace je často známá jako „podvázání vejcovodů“. Během tohoto zákroku jsou vejcovody blokovány tak, že zabrání proniknutí spermie k vajíčku.

Číst dál...

Užívání hormonální antikoncepce může mít vliv na vznik tromboembolické nemoci. Riziko onemocnění se zvyšuje s přítomností tzv. trombofilních mutací v genech ženy.

Číst dál...

Stěžejním problémem kombinované perorální hormonální antikoncepce (COC) je zapomínání užití tablety – studie udávají chybu v 25 – 75% cyklů (nejčastěji v 30 – 40%). Důsledkem je nižší uživatelský komfort (především vyšší výskyt atypických krvácení) a stoupá riziko selhání metody.

Číst dál...

Tento druh antikoncepční metody spočívá v zavedení tělíska různého tvaru do dělohy. Tělíska mohou být vyrobena z různých materiálů. Dnes se však nejčastěji vyrábějí z plastu a mohou být doplněna drátkem z různých kovů (měď, zlato, stříbro, různé slitiny…).

Číst dál...

Hormonální antikoncepce je dnes již běžnou součástí života žen v reprodukčním věku. Jak ale vlastně funguje? Jak bylo docíleno toho, že jedna pilulka dokáže ženě zajistit bezpečnou ochranu před těhotenstvím?

Číst dál...

Již čtyři roky klesá v naší zemi výskyt karcinomu vaječníků. Tento příznivý trend je dán masivním nárůstem (co do počtu i délky) užívání moderní hormonální antikoncepce od počátku 90. let.

Číst dál...

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.