Přihlásit se  \/ 
x
x
Registrovat  \/ 
x

Plánujete rekonstrukci nebo nový pokoj pro své miminko? Nevíte si rady, ale rádi byste ho uzpůsobily co nejvíce potřebám svého nejmenšího? To podstatné vám poradíme vám v článku.

1. Vyberte správnou postýlku

Dobře si promyslete správný výběr postýlky. Je pro vás podstatné vybrat dlouhodobé řešení, nebo vám nevadí měnit postýlku podle aktuálních potřeb dítěte? Postýlka je typem nábytku, který může vydržet opravdu dlouho – vaše dítě s ní může vyrůstat od miminka až po předškoláka. Existují rozmanitá provedení, která mají různě nastavitelnou výšku roštu, ale také vyjímatelné příčky a bočnice. 

2. Vyhrajte si s designem pokoje

Do pokoje vyberte neutrální barvy jako je bílá, béžová či žlutá, které pak jednoduše sladíte s tapetami a dalšími dekoracemi. Nebudete tak mít problém vše obměnit, pokud přijde další miminko. Myslíte si, že naši nejmenší nevnímají design pokojíčku? Ale ano. I miminka dokážou vnímat barvy, tvary a předměty, které nemají daleko. Jejich zrak se v průběhu celého roku neustále vyvíjí, ale dokážou reagovat na zvířátka, která jim dáte na tapetu, na kontrastní barvy i na tvary a hračky, které jim pověsíte nad postýlku.

3. Nepodceňte osvětlení, ale i zatemnění

Nevystavujte svou ratolest zbytečně ostrému a přímému světlu, které by mu mohlo uškodit. I zrak se dětem po narození stále vyvíjí, proto instalujte do pokoje dostatečné zastínění, které zajistíte roletami nebo žaluziemi. Na noční kojení a přebalování využívejte spíše stíněnou lampičku či svítidla se stínítkem. Nebo pořiďte lampu, u které můžete regulovat intenzitu osvětlení.

4. Myslete i na sebe

Kromě vašeho miminka budete v místnosti trávit spoustu času i vy. Vytvořte si pohodlný koutek pro vás dva. Přidejte do něj pohodlné křeslo s opěrkou, kde můžete sedět během nočního krmení, čtení pohádek, ale i uspávání. Myslete na pohodlí i pro sebe. Nejednou se vám stane, že v křesle nakonec usnete a budete ráda, že se nevzbudíte s bolavými zády a krkem.

Líbí se vám zmíněné tipy a rádi byste je zrealizovali, ale nevíte, jak tomu uzpůsobit svůj rozpočet? Vyřešte to s online půjčkou a zařiďte si pokojíček co nejdříve.

Další články k tématu

Mrtvě narozené děti bude možné pohřbít
Mrtvě narozené děti bude možné pohřbít Dolní komora Parlamentu schválila novelu zákona o pohřebnictví, který změní způsob nakládání s mrtvě narozenými dětmi. Tělíčka dětí po potratu, splní-li podmínk...
Bulovka - první porodní dům?
Bulovka - první porodní dům? Porodnice v pražské nemocnici na Bulovce začala lákat klientky na novinku v podobě Centra porodní asistence. V médiích se zač...
Problém s pánevním dnem? Člověk je dvounožec se špatnými návyky, říká známá gynekoložka
Problém s pánevním dnem? Člověk je dvounožec se špatnými návyky, říká známá gynekoložka Vyhledávaná gynekoložka MUDr. Kamila Nouzová působí už několik let ve své pražské ordinaci ProfiGyn. Letos ke svým aktivitám přidala ještě rehabilitační zařízen...
Otcové u porodu? Téma, na kterém se porodnice neshodnou
Otcové u porodu? Téma, na kterém se porodnice neshodnou Ústavní soud rozhodl, že za přítomnost osoby blízké u porodu mohou porodnice žádat poplatek jen tehdy, doloží-l...
Oddělení G5 U Apolináře obhájilo prvenství v gynekologické endoskopii
Oddělení G5 U Apolináře obhájilo prvenství v gynekologické endoskopii Oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze (tzv. klinika U Apolináře) si i v roce 2015...

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.